Obec Trávnica
sa nachádza 30 km severovýchodne od okresného mesta Nové Zámky, leží v Podunajskej pahorkatine.
Obec Trávnica sa nachádza len 4 km od známeho celoročného termálneho kúpaliska Podhájska.

Krásne prírodné prostredie južných výbežkov Pohronskej pahorkatiny umožňuje turistické vychádzky do okolitých lesov, pešo alebo na horských bicykloch. V zimnom období poskytuje vhodné terény na bežecké lyžovanie a sánkovanie. V blízkom okolí sa nachádzajú rybníky a štrkoviská s možnosťou rybolovu a surfovania.
Priamo v obci je možnost zahrat si tenis na kurte s umelou trávou. Cena na hodinu je 100 Sk, v prípade umelého osvetlenia príplatok 50 Sk na hodinu.
Možné sú prechádzky k rybníkom, kde je možnosť zapožičania vodných bicyklov, k lipovej aleji prípadne po okolí /napr. Mariánska čeľaď - starobylý kláštor za Podhájskou/.
V Trávnici je reštaurácia u Moráka, biliard si možno zahrať aj v Hostinci Lucia, či v bare Panoráma, tenis zasa na kurte pri škole. V okruhu 35 km sa možno dostať do Levíc, Nitry, či Nových Zámkov, s možnosťou návštevy múzeí a hradov /v Nitre a v Leviciach/, či v okruhu cca 60 km návštevy Štúrova /cez most Márie-Valérie do Maďarska a Ostrihomskej baziliky/, námestie Európy v Komárne alebo kláštor v Hronskom Beňadiku. Náučný chodník sa nachádza v susednej Mani a popisuje genofondovú plochu "Žitavský luh", do budúcnosti určite nezaujímavá bude aj vínna cesta pozdĺž Nitry a Žitavy. V obci a v celom tunajšom regióne je možnosť poľovníctva na drobnú zver - u nás, vďaka lesom aj na vysokú. Región ďalej ponúka na vodných plochách /Šurany, Komjatice.../ aj možnosť rybolovu, či jazdectva /Šurany/.

Podhájska
Na polceste medzi Novými Zámkami a Levicami sa nachádza obec Podhájska. Nachádza sa tu termálne kúpalisko, ktorého voda má priaznivé účinky na regeneráciu organizmu. Výdatnosť prameňa je 50 l za sekundu 80° C teplej vody pri tlaku 4-7 atmosfér - to sú parametre, ktoré nemá žiaden iný termálny prameň na celom Slovensku. Kúpalisko využívajú návštevníci po celý rok, nakoľko para, stúpajúca z bazéna, chráni telo v každom ročnom období. K dispozícii návštevníkom sú bazény, ihriská, reštaurácia, občerstvenie, pre malých návštevníkov detské kúpalisko, pieskovisko a preliezačky.
www.obecpodhajska.sk

Arborétum Mlyňany
"Zelená živá mapa sveta " - prekrásny park rozprestierajúci sa v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. Nájdete tu 3 náučné chodníky: Náučný chodník Ambrózyho parkom a Východoázijskou dendroflórou, Náučný chodník Severoamerickou dendroflórou a Náučný chodník Slovenskou dendroflórou. Najnovším prírastkom je Rozárium.  http://www.arboretum.sav.sk/

Topoľčianky
Nájdete tu zámok - pôvodne pevnosť, niekoľkokrát prestavanú do dnešnej podoby s klasicistickým priečelím a gotickorenesančným nádvorím. Národná kultúrna pamiatka, v rokoch 1923-1951 letné sídlo prezidentov ČSR. V súčasnosti slúži pre rekreačné pobyty a usporadúvanie rôznych spoločensko - kultúmych aktivít: sympóziá, tvorivé dielne umelcov, svadby, atď. Klasicistické krídlo tvorí muzeálnu časť prístupnú pre verejnosť. Okolie tvorí park - chránené krajinné územie s bohatou dendrologickou zbierkou. Je jedným z najkrajších krajinárskych parkov na Slovensku. Jeho estetickú hodnotu umocňujú štyri umelé jazierka, fontány a bronzové sochy jeleňa, diviaka a medveďa. Ďalšou atrakciou Topoľčianok je Národný Žrebčín. Verejnosti prístupná časť pozostáva z krytej jazdiarne, stajní pre kone a upravenej parkúrovej plochy. Jeho prehliadkou získate obraz o chove športových a kočových koní a ich výcviku.
www.topolcianky.sk

Nové Zámky
(25km) - Vodné kaskády Zúgov - prekrásna prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami sa nachádza na severo-východnom okraji mesta Nové Zámky. Patrí medzi chránené prírodné oblasti. Rieka Nitra sa nad vodnými kaskádami rozdeľuje na dve časti, tým je spôsobené, že sa tu nachádzajú až dve vodné kaskády. Rieka sa opäť spája v jeden celok a tečie po východnoma južnom okraji mesta. Mesto opúšťa na juho-západnej strane za lesoparkom Berek.
http://www.novezamky.sk/

Šurany
areál Tona /12 km/ - prírodné štrkovisko s možnosťou vodných športov, rybolovu a kúpania. V areáli je plavčík, zdravotná služba, požičovňa vodných bicyklov, občerstvenie so širokou ponukou gurmánskych špecialít.

Komjatice
Štrkovisko - smer Šurany - Nitra /asi 15 km/ je vhodné pre naturalisticky založených rekreantov. Bez plavčíka, príležitostné občerstvenie.

Dovolenka na Slovensku
Dovolenka na Slovensku je o rekreácii za primerané ceny v domácom prostredí, ktoré však má čím zaujať. Dôkazom je ubytovanie Trávnica poskytujúce možnosť výletov pre peších aj cyklistov po Podunajskej a Pohronskej pahorkatine. Zároveň sa v okolí nachádza prvotriedne termálne kúpalisko s wellness centrom, do ktorého vás pozýva ubytovanie Podhájska. Zabudnite na starosti, oddýchnite si s webstránkou http://www.Ubytovanienaslovensku.eu